Samsung, czy Iphone? Który łatwiej (i taniej) naprawić?

Zastanawiasz się, którą markę wybrać? Iphone, a może jednak Samsung? Wypytujesz przyjaciół o ich zdanie? Podobne pytania nie mają za dużo sensu, gdyż jedna i druga firma posiada swoich zagorzałych zwolenników, których po prostu nie da się przekonać do racji drugiej strony. Dlatego też postanowiliśmy przyjrzeć się obu technologicznym gigantom nie pod względem gadżetów i nowinek, bo takich porównań znajdziecie w internecie mnóstwo, ale pod względem ich serwisowania.

Niezawodna technologia?

 

Telefony, choćby niewiadomo jak zaawansowane technologicznie, to tylko telefony, dlatego też bez względu na markę ulegają zepsuciu. Dotyczy to w takim samym stopniu urządzeń Samsunga i Apple, a także innych popularnych marek smartphonów, jak np. Huawei, czy Motorola. Różna jest jednak polityka firm, co do ich serwisowania, a także związane z nim koszty. Dlatego też oprócz systemu operacyjnego, najnowszych aplikacji i zaawansowanie technologicznego aparatu, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kwestie związane z naprawą. Jest to sprawa o jakiej często zapominamy przy wyborze telefonu i o jakiej rzadko kiedy przeczytamy w rankingach, nie mówiąc juz o samych reklamach sprzętu. Przypominamy sobie o niej zwykle wtedy, gdy jest już za późno, a więc telefon się zepsuje, co potrafi być prawdziwą katastrofą w dzisiejszych, cyfrowych czasach.

Centrum serwisowe Samsung vs. serwis Apple

 

Choć teoretycznie naprawy obu interesujących nas marek możemy dokonać w każdym serwisie, jaki się tego podejmie, to związane jest to z pewnym ryzykiem. Ryzyko to jest zdecydowanie mniejsze w przypadku sprzętów od południowokoreańskiego giganta, choć oczywiście zalecamy oddawanie ich do autoryzowanego centrum serwisowego Samsunga, gdyż to po prostu bardziej bezpieczne. 😉 Przykładem takiego miejsca może być WK Serwis, którego stronę znajdziecie pod poniższym linkiem: www.serwis-krakow.pl. Jeśli chodzi natomiast o naszego „rannego” Iphona to tutaj zalecamy tylko i wyłącznie korzystanie z usług serwisu Apple, oraz tych z ich autoryzacją. (Obecnie wiele firm naprawczych łączy w sobie kilka oficjalnych serwisów wiodących marek, co ułatwia sprawę, jeśli mamy różne telefony). Związane jest to z dość restrykcyjną polityką firmy z Cupertino, dotyczącą napraw ich urządzeń. Innymi słowy, próby samodzielnego, czy też „pirackiego” podreperowania naszego smartphona od Apple, mogą być fatalne w skutkach, a przy tym wynieść nas niemałe pieniądze.

Elitarność, czy praktyczność?

 

No właśnie, skoro już o pieniądzach mowa to nie możemy nie porównać jednej i drugiej marki pod względem kosztów związanych z serwisowaniem ich telefonów. Jak się domyślamy, w przypadku Samsunga są one zdecydowanie mniejsze. Wiąże się to z tym, że Samsung nie jest tak „elitarną” marką jak Apple, a jego telefony są zdecydowanie tańsze. Oczywiście należy sobie zdawać sprawę, że rzekoma „ekskluzywność” Iphona, jakiego technologia rzeczywiście robi wrażenie, jest przede wszystkim rezultatem dobrego marketingu marki, a nie zawsze jego prawdziwej wyższości nad innymi. Nie mniej jednak, koszty naprawy Iphonów są dość duże w porównaniu do innych, mniej „kultowych” brandów. Uwzględniając ten fakt musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, co jest dla nas większym priorytetem – elitarność, czy może praktyczność? Oczywiście to tylko jedno z ważnych pytań, jakie powinniśmy sobie zadać przed wyborem telefonu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *