Miasto przyszłości Google’a

Alphabet (czyli generalnie Google po zmianie nazwy) w ramach Sidewalk Labs planuje w Toronto stworzyć miasto przyszłości, w którym będzie możliwość testowania najnowszych technologii.

Na razie będzie to bardzo mały teren, bo będzie on zajmował około 12 akrów (około 4000m2, czyli 200 m na 200 m). W przyszłości planowane jest poszerzenie tego doświadczalnego poligonu do terenu wielkości 800 akrów.

W dzielnicy, która ma powstać praktycznie od zera mają być testowane technologie konstrukcyjne, nowe typy systemów energetycznych, samoprowadzące się samochody (autonomiczne pojazdy), etc.

Trzeba przyznać, że pomysł stworzenia takiej przestrzeni jest bardzo ciekawy, gdyż da on możliwość przetestowania różnych technologii w jednym miejscu, sprawdzenia jak te technologie będą ze sobą współgrały i jak będą one wpływały na ogólny ich odbiór przez mieszkających tam ludzi.

Myślę, że mieszkanie tam mogłoby być ciekawe, aczkolwiek pewnie też odrobinę ryzykowne oraz bardzo mocno eksponowane, tzn. wiele danych osób, które tam będą mieszkały będzie prawdopodobnie mocno eksploatowanych przez konstruktorów tego miasta.

Więcej na temat tego pomysłu znajdziecie na stronach:
https://en.wikipedia.org/wiki/Sidewalk_Labs
https://sidewalklabs.com/
https://sidewalktoronto.ca/
https://www.fastcodesign.com/90147178/alphabet-inc-plans-a-beta-city

ps. obrazek nie przedstawia oczywiście planowanego miasta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *