Jak będą wyglądały zakupy przyszłości?

Wielkie sieci handlowe prześcigają się w pomysłach dotyczących handlu przyszłości. Prym wśród wizjonerów wiedzie póki co Amazon, ale nie tylko ta firma inwestuje w interesujące rozwiązania.

Jakiś czas temu okazało się, że Amazon planuje stworzyć specjalne latające platformy magazynowe, z których to platform zlatywały będą drony z danymi produktami i szybko dostarczały je do klientów. Niedawno pojawiła się informacja, że Amazon otworzył dla szerszej publiczności swój pierwszy sklep, w którym nie ma ani kas ani kasjerów (po prostu bierzesz towar z półki i wychodzisz z nim sklepu, a za transakcję odpowiada ‚system’, czyli twój smartfon z odpowiednią aplikacją i sztuczna inteligencja, która analizuje Twoje ruchy w sklepie).

Inne firmy inwestują przykładowo w autonomiczne samochody, które są tak naprawdę jeżdżącymi półkami wypełnionymi towarem (nie ma w tych autach ani kierownicy, ani fotela dla kierowcy czy innego pracownika).

Wygląda więc na to, że w przyszłości zakupy będą raczej mało interakcyjne (tzn. będziemy mogli dokonywać zakupów czy to w sklepie czy z własnego mieszkania i nie zobaczyć na oczy ani jednego człowieka – dostawcy, sprzedawcy, doradcy, etc.).

Czy tak to będzie wyglądało? I czy chcemy aby tak to wyglądało? No cóż, co myślicie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *