Pozycjonowanie stron www – rola contentu i link buildingu

Zadaniem contentu jest przywiązanie do swojej firmy dotychczasowych klientów i pozyskanie nowych poprzez wartościową treść, natomiast pozycjonowanie stron www opiera się na dobrze zoptymalizowanej stronie i link buildingu. Choć podstawowe założenia są różne, te dwie gałęzie marketingu uzupełniają się i wspierają w swoich zadaniach. Jak użyteczny content i link building realizują wspólny cel, jakim jest pozycjonowanie stron?

Rola zwiększania ruchu na stronie internetowej

Użytkownicy mogą trafić na daną stronę z różnych źródeł. Najczęściej wpisują w wyszukiwarkę interesujące ich zagadnienia czy produkty, a następnie wchodzą na najlepiej dopasowaną do ich oczekiwań witrynę. Należy jednak pamiętać, że im wyżej się ona wyświetli w wynikach, tym większe prawdopodobieństwo, że użytkownik na nią wejdzie. Pozycjonowanie generuje więc ruch organiczny, to znaczy wejścia z wyszukiwań Google.

Nie jest to jednak jedyna możliwość. Dobry i użyteczny tekst przyciągnie użytkowników również z kanałów social media oraz innych portali, na których został umieszczony lub podlinkowany. Promowanie wartościowego contentu w różnych źródłach jest sposobem na pozyskiwanie linków, co pozytywnie wpływa na pozycjonowanie danej strony.

Pozycjonowanie – rola wartościowego contentu

Treści zamieszczane na stronie przynoszą dwie najważniejsze korzyści – po pierwsze stanowią wartościowe źródło informacji dla klientów, po drugie stwarza możliwość zamieszczania krótkich oraz rozbudowanych fraz kluczowych, co pozytywnie wpłynie na pozycjonowanie stron www. Muszą one jednak być unikalne, w przeciwnym razie nie tylko nie poprawią pozycjonowania, ale także znacznie je pogorszą. Warto więc zadbać, aby były one wysokiej jakości, unikatowe oraz możliwie jak najbardziej szczegółowe i dopasowane do grupy docelowej.

Jeśli na swojej stronie mamy już oryginalne teksty, warto jeszcze je zoptymalizować w odpowiedni sposób, dbając o zawartość słów kluczowych, także w tytule i leadzie, zamieszczając frazy w metatagach, dobierając właściwą długość do tematu, używając pogrubień oraz zamieszczając i poprawnie opisując zdjęcia. Standardowym działaniem jest zamieszczanie w aktualnych tekstach linków do poprzednich artykułów o podobnej tematyce, dzięki czemu zwiększysz ruch na stronie i wydłużysz czas sesji.

Linki jako pole do manipulacji

Na pozycjonowanie stron korzystnie wpływa również link building. Polega na zamieszczaniu na wielu stronach wartościowych tekstów z linkami do swojej strony oraz różnorodnej współpracy i aktywności firmy, która prowadzi do tego, że na oryginalnych i wiarygodnych portalach znajdzie się link do strony. Z jednej strony link building staje się coraz trudniejszy przez zmiany algorytmów Google, z drugiej jednak wiąże się obecnie z wartościowymi działaniami marketingowymi i PR-owymi, aby pozyskać nowe miejsca do umieszczania linków.

Podsumowując, na pozycjonowanie stron korzystnie wpływa wartościowy i unikatowy content oraz rozbudowana sieć linków, która prowadzi do danej strony. Działania te powinny być podejmowane równolegle, aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *