Jak ogród, to i sklep internetowy ogrodniczy

Wraz z wiosną zaczynają się prace w ogrodach. Lubię ten moment, który zawsze rozpoczynam zakupami odpowiednich nasion. Odwiedzam najpierw pobliski sklep ogrodniczy, w którym sprzedawca już mnie zna i zawsze ma coś dla mnie nowego. W tym roku wyposażyłam się dodatkowo w nasiona cebuli szalotki oraz brokuła szypułkowego.

Bardzo jestem ciekawa efektów. Mam całkiem spory ogródek z warzywami, więc i nasion potrzebuję sporo. Najpierw sieję je do skrzynek i obserwuję, jak powoli wschodzą. Potem, gdy wysadzam je na stałe miejsce, pielęgnacja ogrodu zajmuje mi naprawdę dużo czasu. Ale daje mi to tak dużo satysfakcji, że zupełnie zapominam o włożonej pracy. W tym sezonie zaplanowałam również zakładanie trawników na wyznaczonych miejscach między kostką brukową, głównie na podjeździe i w okolicach zewnętrznego garażu. Mam zamiar posadzić tam również krzewy, głównie miniaturowe świerki, które mój internetowy sklep ogrodniczy specjalnie dla mnie sprowadzi.

Byliny, które w zeszłym roku posadziłam, teraz właśnie zaczynają kwitnąć. Daje to niesamowite wrażenie i niezwykłe zapachy, które wabią dużą ilość pszczół. Ustawiam im specjalne poidełka, w których czasem moczą się kilka godzin. To dla mnie również pielęgnacja ogrodu, przecież to dzięki nim, rośliny rozwijają się jak należy.

Zakładanie trawników zaczęłam odwiedzając sklep ogrodniczy. Polecono mi odpowiednie nasiona, nawozy i co ważne, dostałam całą masę praktycznych rad. To, czego jeszcze nie wiedziałam, uzupełniłam na forach internetowych i w specjalnej prasie. Okazało się, że zakładanie trawników, to wcale nie taka prosta sprawa, ale przy odpowiednim zaangażowaniu to zajęcie przynosi dużo satysfakcji. No i sam wygląd równiutkich, zielonych poletek wystarczająco cieszy oko.

Choć pielęgnacja ogrodu, czy to warzywnego, czy kwiatowego, wymaga od nas dużo pracy, to efekty końcowe zawsze są na tyle wyraźne, że nie mam rozterek następnej wiosny, czy znów angażować się w te wszystkie, czasem naprawdę ciężkie, prace. W przyszłym roku mam zamiar zainwestować w podkaszarkę, która wyręczy mnie z części najmniej przyjemnych prac ogrodowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *