Jakie są najlepsze gry na konsolę WII?

Choć od premiery Nintendo Wii minęło już sporo czasu to sprzęt ten, podobnie jak i inne produkty Big N, wciąż ma wielu sympatyków, a wręcz zagorzałych fanów, jacy ani myślą przestać skakać przed telewizorem. Dziś, z perspektywy czasu, możemy spojrzeć na wszystkie gry na konsolę WII i stwierdzić, które z nich są naprawdę grywalne, a jakie rzadko goszczą w slotach konsoli. Nasz artykuł przeznaczony jest dla wszystkich tych, jacy rozważają zakup tej konsoli i zastanawiają się nad tytułami w jakie warto na niej zagrać, bądź też konsolę mają od lat, ale nie wiedzą już co na niej odpalić.

Ruch to zdrowie

 

Trudno uwierzyć w to, że od premiery ruchowej konsoli Nintendo minęło już dwanaście lat. Przez ten czas wypuszczono na świat sprzęty zupełnie nowej generacji i to nie tylko od Big N, ale od wielu innych marek, jak chociażby Sony z jego wiecznym Playstation, czy też Microsoftowy Xbox w wielu odsłonach. Czego by jednak nie mówić o nieco leciwej WII to była ona prawdziwą rewolucją jeśli chodzi o sposób grania, a przede wszystkim ruchowe aspekty. Jako jedna z pierwszych konsol, postawiła na rozrywkę zupełnie innego rodzaju, niż ta tradycyjna, siedząca. W tym też tkwiła jej siła, jaka do dziś znajduje wielu miłośników. Podobnie jednak jak w przypadku każdego innego sprzętu do grania, jej niesłabnąca popularność nie miałaby racji bytu, gdyby nie grywalne tytuły na nią przeznaczone. (Dowodem ich „grywalności” jest oferta takich sklepów, jak np. Powerplay, którą znajdziecie w tym miejscu: powerplay.com.pl/kategoria/gry-na-nintendo-wii) O jakich grach na konsolę WII przede wszystkim mowa?

 

Gry Nintendo WII – najlepsze tytuły?

 

W chwili premiery i niedługo po niej, Nintendo wypuściło 33 gry startowe. Niektóre z nich, jak chociażby legendarne Wii Sports dołączane było jako bonus do konsoli. Gra ta, dość prosta, a momentami nawet naiwna, pozwalała w pełni wypróbować możliwości sprzętu, a także po prostu dobrze się bawić. Czy nie o to właśnie chodzi w przypadku konsoli? Dodatkowym plusem była możliwość wieloosobowej rozrywki, jaka dostarczała mnóstwo frajdy, szczególnie gdy graliśmy z rodziną, bądź przyjaciółmi.

 

Oprócz tytułów w rodzaju Wii Sports, Nintendo przez lata prezentowało także bardziej dojrzałe pozycje, jak choćby świetnie przyjęty Avatar na podstawie głośnego filmu Jamesa Camerona, czy absolutny hit, jakim było Call of Duty 3. Z pierwszych gier warto również wspomnieć Need for Speed Carbon, czy Marvel: Ultimate Alliance dla fanów marvelowskiego uniwersum, ale nie tylko. Nie bez echa przeszły również platformówki w rodzaju kultowego Raymana. Żaden ze wspomnianych wyżej tytułów nie stracił do tej pory grywalności i z całą pewnością jest w stanie zapewnić godziny ekscytującej rozrywki, nawet dla najbardziej wymagających konsolowych wyjadaczy.

 

Wsteczna kompatybilność

 

Miłą wiadomością dla fanów gier Nintendo WII będzie wiadomość, że jest ona kompatybilna wstecz z grami przeznaczonymi na Nintendo GameCube, a więc swoją poprzedniczkę. Możliwe jest to dzięki wyposażeniu WII w slot do odczytywania dysków GC, a także porty kontrolerów tej konsoli. (Te ostatnie są niezbędne, gdyż kontrolerem od WII nie pogramy w tytuły ze starszej platformy). Ta funkcja znacząco zwiększa wybór interesujących nas gier o całą bogatą bibliotekę GC. Oczywiście nie są to takie cudeńka technologiczne, jak te nowszej generacji, jednak niezaprzeczalnym faktem jest ich wysoka grywalność, a przecież to ona nas najbardziej pociąga w konsolach, prawda?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *