Jaka sztuczna inteligencja ma szansę zostać zwyciężczynią w przyszłości

O tym, że sztuczna inteligencja w przyszłości będzie bardzo ważnym elementem naszego środowiska wiemy już wszyscy (albo prawie wszyscy). Pytanie, które pozostaje jednak bez odpowiedzi brzmi: która konkretnie sztuczna inteligencja, w co musi być wyposażona ta sztuczna inteligencja i w związku z tym, w którą sztuczną inteligencję inwestować swój czas i pieniądze.

Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Na rynku widzimy coraz większy ruch związany nie tylko z budowaniem systemów, które mają pomagać w tworzeniu sztucznej inteligencji na poziomie software’u, ale także na poziomie hardware’u.

Z jednej strony mamy więc inicjatywy, które pozwalają stworzyć proste sztuczne inteligencje nawet osobom, które nie znają się na programowaniu. Z drugiej mamy coraz lepszy sprzęt przydatny do tworzenia programów opartych na uczeniu maszynowym.

Przykładowo, aktualnie, dużą popularnością cieszy się tzw. deep learning, a ten wymaga maszyn potrafiących wykonywać wiele prostych analiz równolegle. Do tego najlepiej nadają się procesory graficzne (GPU), w związku z czym wiele osób inwestuje w GPU. Jednak czy to właśnie deep learning będzie rozwiązaniem, które zwycięży w przyszłości?

Zanim zainwestujemy w dane technologie i software warto zastanowić się samodzielnie czy dana technologia faktycznie za kilka lat będzie jeszcze popularna, czy dany język, platforma, etc.

Powodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *