Inteligentne domy – wirtualni asystenci

Inteligentne domy zyskały w ostatnim czasie sporo uwagi dzięki Echo Amazona, które pozwala ludziom poczuć oddech przyszłości. Teraz Google ze swoim Google Home próbuje wyjść na prowadzenie w wyścigu do mieszkań przyszłości…

Amazon Echo czy Google Home to małe urządzenia, które podłączone do domowej sieci internetowej mogą pomóc nam w organizacji pracy, odpowiadać na nasze pytania (niektóre), pomagać w robieniu zakupów (czasem nawet jeżeli tego nie chcemy). Aktualnie jest to raczkująca technologia, która z dnia na dzień staje się coraz lepsza w spełnianiu zachcianek „gadżeciarzy”. W przyszłości będzie to jednak najprawdopodobniej podstawowe wyposażenie każdego przeciętnego mieszkania. Dlatego tak ważne jest dla gigantów typu Amazon czy Google zdobycie jak najlepszej pozycji startowej w tym wyścigu o miliony (albo i miliardy) dolarów.

Póki co, Echo wydaje się wygrywać w większości aspektów, a jednak Google Home ogłaszając niedawno, że umożliwia wykorzystywanie swojego urządzenia 6 różnym osobom bez konieczności konkretnej komendy o zmianie użytkownika (Home wyposażony jest w sztuczną inteligencję, która uczy się rozpoznawać głosy domowników) w tej kwestii wysunął się na prowadzenie.

Wkrótce pewnie dowiemy się jak odpowie Amazon. Ale o tym kto wygra tę rozgrywkę dowiemy się najwcześniej za kilka lat kiedy te urządzenia staną się naprawdę popularne i zaawansowane w swoich możliwościach.

Kto wie, może do gry wejdzie jeszcze jakiś inny gracz (Apple z Siri? Microsoft z Cortaną?), który przechyli szalę zwycięstwa na swoją stronę. Zobaczymy.

A tymczasem przyjemnego korzystania tym, którzy już cieszą się z domowych asystentów…

Więcej:
http://www.popsci.com/google-home-will-now-be-able-to-tell-who-is-bossing-it-around
http://www.popsci.com/20-google-home-voice-commands

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *