Pierwszy garnitur do biura – ale jaki? Pierwsze wrażenie robi się tylko raz.

Rozpoczynamy nową pracę i nagle okazuje się, że będziemy zmuszeni do tego, aby każdego dnia zakładać do niej garnitur. Pierwsze co robimy to nerwowo przeglądamy zawartość szafy w poszukiwaniu czegokolwiek, co nadałoby się na start.

Tym, co najczęściej znajdujemy jest czarny, klasyczny garnitur, który jednak nie będzie odpowiedni, czego warto mieć świadomość już w momencie, kiedy go znajdziemy. Jedną z ważniejszych rzeczy jest bowiem to, aby wiedzieć, że kolor czarny zarezerwowany jest na porę wieczorową lub też na ważne imprezy okolicznościowe. Jeśli więc nie chcemy czuć się nie na miejscu- lepiej wybierzmy się na zakupy i sprawdźmy, jaki garnitur do biura będzie dla nas najlepszy. Dobrze dobrany model będzie mógł nam służyć przez naprawdę długi czas.

 

Nowoczesna klasyka

 

Są panowie, którzy tak bardzo są przywiązani do klasyki, że raczej nigdy nie zdecydują się na garnitur w wersji taliowanej. Garnitury starszego typu skonstruowane były bowiem tak, aby spory zapas miejsca w ramionach wypełniały poduszki, a marynarka zamiast być dopasowana- raczej przypominała model over-size. Obecnie, znacznie popularniejsze są garnitury, które są dobrze dopasowane do sylwetki. Charakterystyczne „taliowanie” oznacza natomiast, że są one lekko zwężane szwami w okolicy torsu, tak aby sylwetka była odpowiednio wymodelowana. Pozwala to optycznie poszerzyć ramiona oraz barki bez nadmiernego, sztucznego wypychania ich poduszkami, a także wyszczuplić okolice brzucha. Takie garnitury w różnych wersjach kolorystycznych znajdziemy w salonach marki Ewtex. Pamiętajmy jednak, że garnitury biznesowe to te, które są utrzymane z kolorach granatu oraz grafitu. Ewentualnie, można też zdecydować się na kolor szary czy też stalowy. Garnitur w brązowym kolorze będzie wyglądał raczej ekstrawagancko, dodatkowo będzie też prezentował się znacznie mniej profesjonalnie. Idealnym połączeniem jest zestawienie takiego garnituru z koszulą w białym kolorze- lub jeśli pozwala nam na to dress code- może to być koszula o lekko niebieskim zabarwieniu, a także koszula czarna, która także stanowi kwintesencję elegancji.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *