Internet – przestrzeń, która zmieniła… zmienia świat

Internet jest jedną z najszybciej zmieniających się przestrzeni publicznych.Każdego dnia w internecie pojawia się tysiące mega nowych informacji, nowych stron internetowych. Struktura internetu zmienia się praktycznie w każdej sekundzie. Istniejące strony internetowe zmieniają się zarówno jeśli chodzi o treść, jak i wygląd.

Użytkownicy mogą w przeciągu kilku minut zmienić całkowicie wygląd swojej strony, zmienić jej lokalizację w internecie wybierając inną domenę, dokonać transferu istniejącej domeny, zmienić fizyczną lokalizację przenosząc swoją stronę na inny serwer (nawet taki, który znajduje się kilka tysięcy kilometrów od poprzedniego). I to wszystko działa.

Już teraz można powiedzieć, że dzięki internetowi świat zmienił się i sprawił, że ludzie mieszkający tysiące kilometrów od siebie mogą na co dzień spotykać się w wirtualnej przestrzeni współpracując, dyskutując, tworząc nowe technologie. Ale to dopiero początek.

Kolejnym krokiem, który umożliwia internet jest krok ku stworzeniu sztucznych inteligencji opartych o deep learning. To w dużej mierze ze względu na ogromne ilości danych znajdujące się w internecie powstają bowiem coraz to lepsze AI.

Te dane z jednej strony wymuszają na naukowcach i firmach tworzenie technologii, które pomogłyby ludziom odnaleźć w tym gąszczu dane, które są im potrzebne (patrz: google), a z drugiej dają szansę nowym inteligencjom uczenia się bazując na tych danych, wchodząc w interakcje z milionami użytkowników korzystających z tej publicznej przestrzeni.

Jak dalej będzie wyglądał rozwój internetu? To pytanie, na które pewnie już wkrótce poznamy odpowiedź… i pewnie będzie to odpowiedź, która wielu zaskoczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *